Governor / Lt. Governor
|
Rushern L. Baker, III/Nancy Navarro (DEMOCRATIC)
|
Jon Baron/Natalie Williams (DEMOCRATIC)
|
Peter Franchot/Monique Anderson-Walker (DEMOCRATIC)
|
Douglas F. Gansler/Candace Hollingsworth (DEMOCRATIC)
|
Ralph W. Jaffe/Mark Greben (DEMOCRATIC)
|
Ashwani Jain/LaTrece Hawkins Lytes (DEMOCRATIC)
|
John King/Michelle Daugherty Siri (DEMOCRATIC)
|
Wes Moore/Aruna Miller (DEMOCRATIC)
|
Tom Perez/Shannon Sneed (DEMOCRATIC)
|
Jerome M. Segal/Justinian M. Dispenza (DEMOCRATIC)
|
Comptroller
|
Timothy J. Adams (DEMOCRATIC)
|
Brooke Elizabeth Lierman (DEMOCRATIC)
|
Attorney General
|
Anthony G. Brown (DEMOCRATIC)
|
Katie Curran O'Malley (DEMOCRATIC)
|
U.S. Senator
|
Michelle L. Smith (DEMOCRATIC)
|
Chris Van Hollen (DEMOCRATIC)
|
Representative in Congress District 6
|
George Gluck (DEMOCRATIC)
|
Ben Smilowitz (DEMOCRATIC)
|
David J. Trone (DEMOCRATIC)
|
State Senator District 4
|
Carleah M. Summers (DEMOCRATIC)
|
House of Delegates District 4 (Vote for 3)
|
Andrew Duck (DEMOCRATIC)
|
Brandon Duck (DEMOCRATIC)
|
Millicent A. Hall (DEMOCRATIC)
|
County Executive
|
Daryl A. Boffman (DEMOCRATIC)
|
Jessica Fitzwater (DEMOCRATIC)
|
Kai John Hagen (DEMOCRATIC)
|
County Council At Large (Vote for 2)
|
Renee Knapp (DEMOCRATIC)
|
Brad W. Young (DEMOCRATIC)
|
County Council District 5
|
Julianna Lufkin (DEMOCRATIC)
|
Judge of the Circuit Court Circuit 6
|
Kathleen Diane English (DEMOCRATIC)
|
Clerk of the Circuit Court
|
Megan LeRoux (DEMOCRATIC)
|
Register of Wills
|
Chris Manners (DEMOCRATIC)
|
Judge of the Orphans'Court (Vote for 3)
|
Bonnie L. Nicholson (DEMOCRATIC)
|
Michael A. Powell (DEMOCRATIC)
|
Marvin Schwab (DEMOCRATIC)
|
Sheriff
|
Karl Bickel (DEMOCRATIC)
|
Daniel Thomas McDowell (DEMOCRATIC)
|
Democratic Central Committee (Vote for 14)
|
Shelly J. Beaird-Francois (DEMOCRATIC)
|
Glenn Edward Blanchard (DEMOCRATIC)
|
Antonio Bowens (DEMOCRATIC)
|
Josh Cramer (DEMOCRATIC)
|
Alexander D. Dumm (DEMOCRATIC)
|
Thomas M. Jackson (DEMOCRATIC)
|
Mari Lee (DEMOCRATIC)
|
McCamie DeArmon Patterson (DEMOCRATIC)
|
Deb Reynolds (DEMOCRATIC)
|
Regan Riley (DEMOCRATIC)
|
Thomas G. Slater (DEMOCRATIC)
|
Robert Van Rens (DEMOCRATIC)
|
Violet Williams (DEMOCRATIC)
|
Board of Education (Vote for 4)
|
Nancy A. Allen (DEMOCRATIC)
|
Olivia Angolia (DEMOCRATIC)
|
Liz Barrett (DEMOCRATIC)
|
Ysela Bravo (DEMOCRATIC)
|
David Brooks (DEMOCRATIC)
|
Heather Michelle Fletcher (DEMOCRATIC)
|
Rae Gallagher (DEMOCRATIC)
|
Mark Joannides (DEMOCRATIC)
|
April Marie Montgomery (DEMOCRATIC)
|
Ashley A. Nieves (DEMOCRATIC)
|
Tiffany M. Noble (DEMOCRATIC)
|
Rayna T. Remondini (DEMOCRATIC)
|
Cindy Rose (DEMOCRATIC)
|
Dean Rose (DEMOCRATIC)
|
Justi E. Thomas (DEMOCRATIC)
|
Karen Yoho (DEMOCRATIC)
|