Governor / Lt. Governor
|
Dan Cox and Gordana Schifanelli (REPUBLICAN)
|
Robin Ficker and LeRoy F. Yegge, Jr. (REPUBLICAN)
|
Kelly Schulz and Jeff Woolford (REPUBLICAN)
|
Joe Werner and Minh Thanh Luong (REPUBLICAN)
|
Comptroller
|
Barry Glassman (REPUBLICAN)
|
Attorney General
|
Michael Anthony Peroutka (REPUBLICAN)
|
Jim Shalleck (REPUBLICAN)
|
U.S. Senator
|
Chris Chaffee (REPUBLICAN)
|
George Davis (REPUBLICAN)
|
Nnabu Eze (REPUBLICAN)
|
Lorie R. Friend (REPUBLICAN)
|
Reba A. Hawkins (REPUBLICAN)
|
Jon McGreevey (REPUBLICAN)
|
Joseph Perez (REPUBLICAN)
|
Todd A. Puglisi (REPUBLICAN)
|
James Tarantin (REPUBLICAN)
|
John Thormann (REPUBLICAN)
|
Representative in Congress District 8
|
Gregory Thomas Coll (REPUBLICAN)
|
Michael Mihirate Yadeta (REPUBLICAN)
|
State Senator District 17
|
Scott I. Gershman (REPUBLICAN)
|
House of Delegates District 17 (Vote for 3)
|
Helene F. Meister (REPUBLICAN)
|
Donald "DP" Patti (REPUBLICAN)
|
County Executive
|
Shelly Skolnick (REPUBLICAN)
|
Reardon Sullivan (REPUBLICAN)
|
County Council At Large (Vote for 4)
|
Christopher P. Fiotes ... (REPUBLICAN)
|
Lenard Lieber (REPUBLICAN)
|
Dwight Patel (REPUBLICAN)
|
County Council District 3
|
George Hernandez (REPUBLICAN)
|
Judge of the Circuit Court Circuit 6 (Vote for 4)
|
Carlos F. Acosta (REPUBLICAN)
|
Theresa M. Chernosky (REPUBLICAN)
|
Kathleen Dumais (REPUBLICAN)
|
Thomas P. Johnson, III (REPUBLICAN)
|
Rachel Theora McGuckian (REPUBLICAN)
|
Marylin Pierre (REPUBLICAN)
|
Republican Central Committee At Large (Vote for 7)
|
Gus Alzona (REPUBLICAN)
|
Brad Botwin (REPUBLICAN)
|
Alexander Alan Bush (REPUBLICAN)
|
Patsy Dillingham (REPUBLICAN)
|
Mary Fairbanks (REPUBLICAN)
|
Laurie Halverson (REPUBLICAN)
|
Ann Guthrie Hingston (REPUBLICAN)
|
Lori Jaffe (REPUBLICAN)
|
Lorraine Kuchmy (REPUBLICAN)
|
Dennis Brent Melby (REPUBLICAN)
|
Dwight Patel (REPUBLICAN)
|
Pam Plaisted (REPUBLICAN)
|
Republican Central Committee District 17 (Vote for 5)
|
Paul Agle (REPUBLICAN)
|
Jennifer L. Ellington (REPUBLICAN)
|
Martha L. Hale (REPUBLICAN)
|
Luke C. Joyce (REPUBLICAN)
|
Brigitta M. Mullican (REPUBLICAN)
|
Robyn Porter (REPUBLICAN)
|
Jaclyn Sackstein (REPUBLICAN)
|
Holly Sorell (REPUBLICAN)
|
Josephine J. Wang (REPUBLICAN)
|
Board of Education At Large
|
Mike Erickson (REPUBLICAN)
|
Michael Fryar (REPUBLICAN)
|
J. "Domenic" Giandomenico (REPUBLICAN)
|
Karla Silvestre (REPUBLICAN)
|
Board of Education District 1
|
Alexander Fahmy (REPUBLICAN)
|
Jay Guan (REPUBLICAN)
|
Grace Rivera Oven (REPUBLICAN)
|
Esther L. Wells (REPUBLICAN)
|
Board of Education District 3
|
Marcus Alzona (REPUBLICAN)
|
Scott Joftus (REPUBLICAN)
|
Julie Yang (REPUBLICAN)
|
Board of Education District 5
|
Valerie M. Coll (REPUBLICAN)
|
Dawn Iannaco-Hahn (REPUBLICAN)
|
Brenda Wolff (REPUBLICAN)
|