Governor / Lt. Governor
|
Rushern L. Baker, III and Nancy Navarro (DEMOCRATIC)
|
Jon Baron and Natalie Williams (DEMOCRATIC)
|
Peter Franchot and Monique Anderson-Walker (DEMOCRATIC)
|
Douglas F. Gansler and Candace Hollingsworth (DEMOCRATIC)
|
Ralph W. Jaffe and Mark Greben (DEMOCRATIC)
|
Ashwani Jain and LaTrece Hawkins Lytes (DEMOCRATIC)
|
John King and Michelle Daugherty Siri (DEMOCRATIC)
|
Wes Moore and Aruna Miller (DEMOCRATIC)
|
Tom Perez and Shannon Sneed (DEMOCRATIC)
|
Jerome M. Segal and Justinian M. Dispenza (DEMOCRATIC)
|
Comptroller
|
Timothy J. Adams (DEMOCRATIC)
|
Brooke Elizabeth Lierman (DEMOCRATIC)
|
Attorney General
|
Anthony G. Brown (DEMOCRATIC)
|
Katie Curran O'Malley (DEMOCRATIC)
|
U.S. Senator
|
Michelle L. Smith (DEMOCRATIC)
|
Chris Van Hollen (DEMOCRATIC)
|
Representative in Congress District 8
|
Andalib Odulate (DEMOCRATIC)
|
Jamie Raskin (DEMOCRATIC)
|
State Senator District 19
|
Ben Kramer (DEMOCRATIC)
|
House of Delegates District 19 (Vote for 3)
|
Charlotte Crutchfield (DEMOCRATIC)
|
Bonnie Cullison (DEMOCRATIC)
|
Augustin Esquivar Saah (DEMOCRATIC)
|
Vaughn Stewart (DEMOCRATIC)
|
County Executive
|
David T. Blair (DEMOCRATIC)
|
Marc Elrich (DEMOCRATIC)
|
Peter James (DEMOCRATIC)
|
Hans Riemer (DEMOCRATIC)
|
County Council At Large (Vote for 4)
|
Gabe Albornoz (DEMOCRATIC)
|
Brandy H. M. Brooks (DEMOCRATIC)
|
Dana E. Gassaway (DEMOCRATIC)
|
Evan Glass (DEMOCRATIC)
|
Scott Evan Goldberg (DEMOCRATIC)
|
Tom Hucker (DEMOCRATIC)
|
Will Jawando (DEMOCRATIC)
|
Laurie-Anne Sayles (DEMOCRATIC)
|
County Council District 7
|
Andrew A. Einsmann (DEMOCRATIC)
|
Paul Geller (DEMOCRATIC)
|
Sharif A. Hidayat (DEMOCRATIC)
|
Dawn Luedtke (DEMOCRATIC)
|
Jacqueline Manger (DEMOCRATIC)
|
Paul K. Schwartz (DEMOCRATIC)
|
Ben Wikner (DEMOCRATIC)
|
Judge of the Circuit Court Circuit 6 (Vote for 4)
|
Carlos F. Acosta (DEMOCRATIC)
|
Theresa M. Chernosky (DEMOCRATIC)
|
Kathleen Dumais (DEMOCRATIC)
|
Thomas P. Johnson, III (DEMOCRATIC)
|
Rachel Theora McGuckian (DEMOCRATIC)
|
Marylin Pierre (DEMOCRATIC)
|
State's Attorney
|
Tom DeGonia (DEMOCRATIC)
|
John McCarthy (DEMOCRATIC)
|
Bernice Mireku-North (DEMOCRATIC)
|
Perry Paylor (DEMOCRATIC)
|
Clerk of the Circuit Court
|
Alan S. Bowser (DEMOCRATIC)
|
Karen Bushell (DEMOCRATIC)
|
Register of Wills
|
Joseph M. Griffin (DEMOCRATIC)
|
Sheriff
|
Robert Bass (DEMOCRATIC)
|
Maxwell Cornelius Uy (DEMOCRATIC)
|
Democratic Central Committee At Large (Vote for 8)
|
Tazeen Ahmad (DEMOCRATIC)
|
Sarah Brand (DEMOCRATIC)
|
Ilhan Cagri (DEMOCRATIC)
|
Barbara Ebel (DEMOCRATIC)
|
Marjorie Goldman (DEMOCRATIC)
|
Raju Mahajan (DEMOCRATIC)
|
Marko G. Rivera-Oven (DEMOCRATIC)
|
Andrew D. Saundry (DEMOCRATIC)
|
Michael Tardif (DEMOCRATIC)
|
Michelle C. Whittaker (DEMOCRATIC)
|
Peter Witzler (DEMOCRATIC)
|
Democratic Central Committee District 19 (Vote for 2)
|
Tyler Beck (DEMOCRATIC)
|
Sebastian Johnson (DEMOCRATIC)
|
Samantha Jones (DEMOCRATIC)
|
Board of Education At Large
|
Mike Erickson (DEMOCRATIC)
|
Michael Fryar (DEMOCRATIC)
|
J. "Domenic" Giandomenico (DEMOCRATIC)
|
Karla Silvestre (DEMOCRATIC)
|
Board of Education District 1
|
Alexander Fahmy (DEMOCRATIC)
|
Jay Guan (DEMOCRATIC)
|
Grace Rivera Oven (DEMOCRATIC)
|
Esther L. Wells (DEMOCRATIC)
|
Board of Education District 3
|
Marcus Alzona (DEMOCRATIC)
|
Scott Joftus (DEMOCRATIC)
|
Julie Yang (DEMOCRATIC)
|
Board of Education District 5
|
Valerie M. Coll (DEMOCRATIC)
|
Dawn Iannaco-Hahn (DEMOCRATIC)
|
Brenda Wolff (DEMOCRATIC)
|