Governor / Lt. Governor
|
Rushern L. Baker, III and Nancy Navarro (DEMOCRATIC)
|
Jon Baron and Natalie Williams (DEMOCRATIC)
|
Peter Franchot and Monique Anderson-Walker (DEMOCRATIC)
|
Douglas F. Gansler and Candace Hollingsworth (DEMOCRATIC)
|
Ralph W. Jaffe and Mark Greben (DEMOCRATIC)
|
Ashwani Jain and LaTrece Hawkins Lytes (DEMOCRATIC)
|
John King and Michelle Daugherty Siri (DEMOCRATIC)
|
Wes Moore and Aruna Miller (DEMOCRATIC)
|
Tom Perez and Shannon Sneed (DEMOCRATIC)
|
Jerome M. Segal and Justinian M. Dispenza (DEMOCRATIC)
|
Comptroller
|
Timothy J. Adams (DEMOCRATIC)
|
Brooke Elizabeth Lierman (DEMOCRATIC)
|
Attorney General
|
Anthony G. Brown (DEMOCRATIC)
|
Katie Curran O'Malley (DEMOCRATIC)
|
U.S. Senator
|
Michelle L. Smith (DEMOCRATIC)
|
Chris Van Hollen (DEMOCRATIC)
|
Representative in Congress District 6
|
George Gluck (DEMOCRATIC)
|
Ben Smilowitz (DEMOCRATIC)
|
David J. Trone (DEMOCRATIC)
|
State Senator District 39
|
Adam Alphaeus Cunningham (DEMOCRATIC)
|
Nancy J. King (DEMOCRATIC)
|
House of Delegates District 39 (Vote for 3)
|
Gabriel Acevero (DEMOCRATIC)
|
Lesley J. Lopez (DEMOCRATIC)
|
Kirill Reznik (DEMOCRATIC)
|
Clint L. Sobratti (DEMOCRATIC)
|
County Executive
|
David T. Blair (DEMOCRATIC)
|
Marc Elrich (DEMOCRATIC)
|
Peter James (DEMOCRATIC)
|
Hans Riemer (DEMOCRATIC)
|
County Council At Large (Vote for 4)
|
Gabe Albornoz (DEMOCRATIC)
|
Brandy H. M. Brooks (DEMOCRATIC)
|
Dana E. Gassaway (DEMOCRATIC)
|
Evan Glass (DEMOCRATIC)
|
Scott Evan Goldberg (DEMOCRATIC)
|
Tom Hucker (DEMOCRATIC)
|
Will Jawando (DEMOCRATIC)
|
Laurie-Anne Sayles (DEMOCRATIC)
|
County Council District 3
|
Tiquia J. Bennett (DEMOCRATIC)
|
Sidney A. Katz (DEMOCRATIC)
|
Robert Wu (DEMOCRATIC)
|
Judge of the Circuit Court Circuit 6 (Vote for 4)
|
Carlos F. Acosta (DEMOCRATIC)
|
Theresa M. Chernosky (DEMOCRATIC)
|
Kathleen Dumais (DEMOCRATIC)
|
Thomas P. Johnson, III (DEMOCRATIC)
|
Rachel Theora McGuckian (DEMOCRATIC)
|
Marylin Pierre (DEMOCRATIC)
|
State's Attorney
|
Tom DeGonia (DEMOCRATIC)
|
John McCarthy (DEMOCRATIC)
|
Bernice Mireku-North (DEMOCRATIC)
|
Perry Paylor (DEMOCRATIC)
|