Governor / Lt. Governor
|
Rushern L. Baker, III/Nancy Navarro (DEMOCRATIC)
|
Jon Baron/Natalie Williams (DEMOCRATIC)
|
Peter Franchot/Monique Anderson-Walker (DEMOCRATIC)
|
Douglas F. Gansler/Candace Hollingsworth (DEMOCRATIC)
|
Ralph W. Jaffe/Mark Greben (DEMOCRATIC)
|
Ashwani Jain/LaTrece Hawkins Lytes (DEMOCRATIC)
|
John King/Michelle Daugherty Siri (DEMOCRATIC)
|
Wes Moore/Aruna Miller (DEMOCRATIC)
|
Tom Perez/Shannon Sneed (DEMOCRATIC)
|
Jerome M. Segal/Justinian M. Dispenza (DEMOCRATIC)
|
Comptroller
|
Timothy J. Adams (DEMOCRATIC)
|
Brooke Elizabeth Lierman (DEMOCRATIC)
|
Attorney General
|
Anthony G. Brown (DEMOCRATIC)
|
Katie Curran O'Malley (DEMOCRATIC)
|
U.S. Senator
|
Michelle L. Smith (DEMOCRATIC)
|
Chris Van Hollen (DEMOCRATIC)
|
Representative in Congress District 5
|
Steny Hoyer (DEMOCRATIC)
|
Keith Washington (DEMOCRATIC)
|
McKayla Wilkes (DEMOCRATIC)
|
State Senator District 28
|
Arthur Carr Ellis (DEMOCRATIC)
|
Vontasha R. Simms (DEMOCRATIC)
|
House of Delegates District 28 (Vote for 3)
|
Buddy Bowling, Jr. (DEMOCRATIC)
|
Debra Davis (DEMOCRATIC)
|
Edward Holland (DEMOCRATIC)
|
Edith J. Patterson (DEMOCRATIC)
|
Cornell T. Posey (DEMOCRATIC)
|
C. T. Wilson (DEMOCRATIC)
|
County Commissioner President
|
Reuben B. Collins, II (DEMOCRATIC)
|
Latina "Tina" Wilson (DEMOCRATIC)
|
County Commissioner District 1
|
Gilbert "BJ" Bowling (DEMOCRATIC)
|
Richard E. Cook (DEMOCRATIC)
|
Ian Herd (DEMOCRATIC)
|
Matt Nolan Wills (DEMOCRATIC)
|
County Commissioner District 2
|
Thomasina "Sina" Coates (DEMOCRATIC)
|
Ongisa Mckenzie (DEMOCRATIC)
|
Emmanuel "Manny" Ogungbesan (DEMOCRATIC)
|
County Commissioner District 3
|
Carlos Childs (DEMOCRATIC)
|
Linda Dade (DEMOCRATIC)
|
Amanda Stewart (DEMOCRATIC)
|
County Commissioner District 4
|
Ralph E. Patterson, II (DEMOCRATIC)
|
Bobby Rucci (DEMOCRATIC)
|
Judge of the Circuit Court Circuit 7
|
Monise Alexis Brown (DEMOCRATIC)
|
Adrienne Davis (DEMOCRATIC)
|
Sarah Freeman Proctor (DEMOCRATIC)
|
State's Attorney
|
Anthony "Tony" Covington (DEMOCRATIC)
|
Clerk of the Circuit Court
|
Tonya Henderson (DEMOCRATIC)
|
Joseph W. Mank (DEMOCRATIC)
|
Robin C. Rutledge (DEMOCRATIC)
|
Lisa E. Yates (DEMOCRATIC)
|
Register of Wills
|
Loraine Davies Hennessy (DEMOCRATIC)
|
David Quintin Thomas (DEMOCRATIC)
|
Judge of the Orphans'Court (Vote for 3)
|
Darlene M. Breck (DEMOCRATIC)
|
Reginald Kearney (DEMOCRATIC)
|
Peter Murphy (DEMOCRATIC)
|
Donta Varney (DEMOCRATIC)
|
Russell Yates (DEMOCRATIC)
|
Sheriff
|
Troy Berry (DEMOCRATIC)
|
Derek L. Larsen (DEMOCRATIC)
|
Democratic Central Committee (Vote for 16)
|
Abena Affum-McAllister (DEMOCRATIC)
|
Virginia Benedict (DEMOCRATIC)
|
Juwan M. Blocker (DEMOCRATIC)
|
Julie Brooks (DEMOCRATIC)
|
Elizabeth "Liz" Brown (DEMOCRATIC)
|
Carlos Childs (DEMOCRATIC)
|
Melissa Davis (DEMOCRATIC)
|
Marie L. Duffield (DEMOCRATIC)
|
Jason I. Henry (DEMOCRATIC)
|
Edward Holland (DEMOCRATIC)
|
Joyce M. Little (DEMOCRATIC)
|
Derrick L. Lockhart (DEMOCRATIC)
|
Lauretta M. Miles (DEMOCRATIC)
|
Ralph E. Patterson, II (DEMOCRATIC)
|
Lenny Proctor (DEMOCRATIC)
|
Aqsa Siddique (DEMOCRATIC)
|
Vontasha R. Simms (DEMOCRATIC)
|
Alvin Stewart (DEMOCRATIC)
|
Donta Varney (DEMOCRATIC)
|
McKayla Wilkes (DEMOCRATIC)
|
Russell Yates (DEMOCRATIC)
|
Board of Education At Large
|
Michael "Mike" Lukas (DEMOCRATIC)
|
Shawna Mayon Marks (DEMOCRATIC)
|
Letonya Smalls (DEMOCRATIC)
|
Bernadette Smith (DEMOCRATIC)
|
Chino Walters (DEMOCRATIC)
|
Board of Education District 2 (Vote for 2)
|
Julie Brown (DEMOCRATIC)
|
Jason I. Henry (DEMOCRATIC)
|
Olivia D. Rollamas (DEMOCRATIC)
|
Jamila Smith (DEMOCRATIC)
|
Brenda L. Thomas (DEMOCRATIC)
|