Governor / Lt. Governor
|
Rushern L. Baker, III/Nancy Navarro (DEMOCRATIC)
|
Jon Baron/Natalie Williams (DEMOCRATIC)
|
Peter Franchot/Monique Anderson-Walker (DEMOCRATIC)
|
Douglas F. Gansler/Candace Hollingsworth (DEMOCRATIC)
|
Ralph W. Jaffe/Mark Greben (DEMOCRATIC)
|
Ashwani Jain/LaTrece Hawkins Lytes (DEMOCRATIC)
|
John King/Michelle Daugherty Siri (DEMOCRATIC)
|
Wes Moore/Aruna Miller (DEMOCRATIC)
|
Tom Perez/Shannon Sneed (DEMOCRATIC)
|
Jerome M. Segal/Justinian M. Dispenza (DEMOCRATIC)
|
Comptroller
|
Timothy J. Adams (DEMOCRATIC)
|
Brooke Elizabeth Lierman (DEMOCRATIC)
|
Attorney General
|
Anthony G. Brown (DEMOCRATIC)
|
Katie Curran O'Malley (DEMOCRATIC)
|
U.S. Senator
|
Michelle L. Smith (DEMOCRATIC)
|
Chris Van Hollen (DEMOCRATIC)
|
Representative in Congress District 3
|
Ben R. Beardsley (DEMOCRATIC)
|
Jake Pretot (DEMOCRATIC)
|
John Sarbanes (DEMOCRATIC)
|
State Senator District 9
|
Katie Fry Hester (DEMOCRATIC)
|
House of Delegates District 9B
|
Courtney Watson (DEMOCRATIC)
|
County Executive
|
Calvin Ball (DEMOCRATIC)
|
Harry Dunbar (DEMOCRATIC)
|
County Council District 1
|
Neveen Kurtom (DEMOCRATIC)
|
Elizabeth "Liz" Walsh (DEMOCRATIC)
|
Judge of the Circuit Court Circuit 5
|
Alicia Altamirano (DEMOCRATIC)
|
Stephanie Porter (DEMOCRATIC)
|
State's Attorney
|
Rich Gibson (DEMOCRATIC)
|
Clerk of the Circuit Court
|
Wayne A. Robey (DEMOCRATIC)
|
Register of Wills
|
Byron Macfarlane (DEMOCRATIC)
|
Judge of the Orphans'Court (Vote for 3)
|
Christina J. Bostick (DEMOCRATIC)
|
Ajile F. Brown (DEMOCRATIC)
|
Elizabeth Ann Fitch (DEMOCRATIC)
|
Nicole Bormel Miller (DEMOCRATIC)
|
Sheriff
|
Marcus Harris (DEMOCRATIC)
|
Democratic Central Committee (Vote for 20)
|
Maureen Evans Arthurs (DEMOCRATIC)
|
Dedrick Asante-Muhammad (DEMOCRATIC)
|
Mae A. Beale (DEMOCRATIC)
|
Linda Bolen (DEMOCRATIC)
|
Meagan Braganca (DEMOCRATIC)
|
McNeal Brown, Jr. (DEMOCRATIC)
|
Jake Burdett (DEMOCRATIC)
|
Regina Clay (DEMOCRATIC)
|
Rich Corkran (DEMOCRATIC)
|
Kim Pezza Drake (DEMOCRATIC)
|
Karin E. Emery (DEMOCRATIC)
|
Felix Facchine (DEMOCRATIC)
|
Kiana Fok (DEMOCRATIC)
|
Sean Ford (DEMOCRATIC)
|
Lorinzo Foxworth (DEMOCRATIC)
|
Sanjay G. George (DEMOCRATIC)
|
Hiruy Hadgu (DEMOCRATIC)
|
Safa Hira (DEMOCRATIC)
|
Joshua Hirsh (DEMOCRATIC)
|
Kathy M. Howell (DEMOCRATIC)
|
Moe Imran (DEMOCRATIC)
|
Adriane Jemmott (DEMOCRATIC)
|
Joy Jenkins (DEMOCRATIC)
|
Jennifer Jones (DEMOCRATIC)
|
Ahmad Khan (DEMOCRATIC)
|
Claudia Koenig (DEMOCRATIC)
|
Rick Kohn (DEMOCRATIC)
|
Dhruvak Mirani (DEMOCRATIC)
|
Gabriel Maximilian Moreno (DEMOCRATIC)
|
James Ward Morrow (DEMOCRATIC)
|
Jessica I. Nichols (DEMOCRATIC)
|
Lillian Norris Holmes (DEMOCRATIC)
|
Liset Rajaratnam (DEMOCRATIC)
|
Eduardo Ribeiro (DEMOCRATIC)
|
Taneeka Richardson (DEMOCRATIC)
|
Shahan Rizvi (DEMOCRATIC)
|
Drew Roth (DEMOCRATIC)
|
Jackie Scott (DEMOCRATIC)
|
Dhaval K. Shah (DEMOCRATIC)
|
Herb Smith (DEMOCRATIC)
|
Sanjeev K. Sriram (DEMOCRATIC)
|
Collin Sullivan (DEMOCRATIC)
|
Carla Tevelow (DEMOCRATIC)
|
Francis Uy (DEMOCRATIC)
|
Kathleen Uy (DEMOCRATIC)
|
Board of Education (Vote for 2)
|
Tudy Adler (DEMOCRATIC)
|
Linfeng Chen (DEMOCRATIC)
|
Susan Dreisch (DEMOCRATIC)
|
Julie Hotopp (DEMOCRATIC)
|
Jacky McCoy (DEMOCRATIC)
|
Dan Newberger (DEMOCRATIC)
|
Monique Richards (DEMOCRATIC)
|
Meg Ricks (DEMOCRATIC)
|