Governor / Lt. Governor
|
Rushern L. Baker, III/Nancy Navarro (DEMOCRATIC)
|
Jon Baron/Natalie Williams (DEMOCRATIC)
|
Peter Franchot/Monique Anderson-Walker (DEMOCRATIC)
|
Douglas F. Gansler/Candace Hollingsworth (DEMOCRATIC)
|
Ralph W. Jaffe/Mark Greben (DEMOCRATIC)
|
Ashwani Jain/LaTrece Hawkins Lytes (DEMOCRATIC)
|
John King/Michelle Daugherty Siri (DEMOCRATIC)
|
Wes Moore/Aruna Miller (DEMOCRATIC)
|
Tom Perez/Shannon Sneed (DEMOCRATIC)
|
Jerome M. Segal/Justinian M. Dispenza (DEMOCRATIC)
|
Comptroller
|
Timothy J. Adams (DEMOCRATIC)
|
Brooke Elizabeth Lierman (DEMOCRATIC)
|
Attorney General
|
Anthony G. Brown (DEMOCRATIC)
|
Katie Curran O'Malley (DEMOCRATIC)
|
U.S. Senator
|
Michelle L. Smith (DEMOCRATIC)
|
Chris Van Hollen (DEMOCRATIC)
|
Representative in Congress District 4
|
Tammy Allison (DEMOCRATIC)
|
Angela M. Angel (DEMOCRATIC)
|
James Levi Curtis, Jr. (DEMOCRATIC)
|
Donna F. Edwards (DEMOCRATIC)
|
Matthew F. Fogg (DEMOCRATIC)
|
Gregory Holmes (DEMOCRATIC)
|
Glenn F. Ivey (DEMOCRATIC)
|
Robert K. McGhee (DEMOCRATIC)
|
Kim A. Shelton (DEMOCRATIC)
|
State Senator District 27
|
Rou Etienne (DEMOCRATIC)
|
Michael A. Jackson (DEMOCRATIC)
|
House of Delegates District 27A
|
Kevin M. Harris (DEMOCRATIC)
|
Susie Proctor (DEMOCRATIC)
|
County Executive
|
Angela D. Alsobrooks (DEMOCRATIC)
|
Leigh Bodden (DEMOCRATIC)
|
Billy W. Bridges (DEMOCRATIC)
|
Sherman R. Hardy (DEMOCRATIC)
|
Moisette Tonya Sweat (DEMOCRATIC)
|
County Council At Large (Vote for 2)
|
Rudy D. Anthony (DEMOCRATIC)
|
Sam Elira, Sr. (DEMOCRATIC)
|
Leo Bachi Eyombo (DEMOCRATIC)
|
Mel Franklin (DEMOCRATIC)
|
Stanford Fraser (DEMOCRATIC)
|
Calvin S. Hawkins, Jr. (DEMOCRATIC)
|
Jonathan White (DEMOCRATIC)
|
County Council District 9
|
Lisa Burnam (DEMOCRATIC)
|
Ernest Canlas (DEMOCRATIC)
|
Sydney Harrison (DEMOCRATIC)
|
Dorian Sibedwo (DEMOCRATIC)
|
Judge of the Circuit Court Circuit 7
|
Brandon M. Burrell (DEMOCRATIC)
|
Carol Ann Coderre (DEMOCRATIC)
|
Malik Ali Shakur (DEMOCRATIC)
|
Andrea D. Smith (DEMOCRATIC)
|
Rhonda A. Wood (DEMOCRATIC)
|
State's Attorney
|
Aisha Braveboy (DEMOCRATIC)
|
Clerk of the Circuit Court
|
Mahasin El Amin (DEMOCRATIC)
|
Laverne C. Henry (DEMOCRATIC)
|
Register of Wills
|
Cereta A. Lee (DEMOCRATIC)
|
Judge of the Orphans'Court (Vote for 3)
|
Wendy Alise Cartwright (DEMOCRATIC)
|
Jason A. DeLoach (DEMOCRATIC)
|
Athena Malloy Groves (DEMOCRATIC)
|
Sheriff
|
John D.B. Carr (DEMOCRATIC)
|
Elliott W. Gibson (DEMOCRATIC)
|
Dave Grogan (DEMOCRATIC)
|
Sylvester E. Jones, Sr. (DEMOCRATIC)
|
Loralyn Mayo (DEMOCRATIC)
|
Democratic Central Committee At Large District 21
|
Keith R. Sydnor (DEMOCRATIC)
|
Democratic Central Committee At Large District 22
|
Emmett V. Jordan (DEMOCRATIC)
|
Democratic Central Committee At Large District 23
|
Babatunde Alegbeleye (DEMOCRATIC)
|
Keenon James (DEMOCRATIC)
|
Sylvia Johnson (DEMOCRATIC)
|
Le Shaun Quander-Mosley (DEMOCRATIC)
|
Democratic Central Committee At Large District 24
|
Rudy D. Anthony (DEMOCRATIC)
|
Derrick L. Coley (DEMOCRATIC)
|
Democratic Central Committee At Large District 25
|
Kent Roberson (DEMOCRATIC)
|
Democratic Central Committee At Large District 26
|
Clate D. Jackson (DEMOCRATIC)
|
Jason Lewis (DEMOCRATIC)
|
Democratic Central Committee At Large District 27
|
Darrell C. Odom, Sr. (DEMOCRATIC)
|
Democratic Central Committee At Large District 47
|
Sarahita Wyatt-Paige (DEMOCRATIC)
|
Democratic Central Committee District 27 (Vote for 3)
|
Sameano Porchea Bond (DEMOCRATIC)
|
Demetrius J. Briscoe (DEMOCRATIC)
|