Governor / Lt. Governor
|
Rushern L. Baker, III/Nancy Navarro (DEMOCRATIC)
|
Jon Baron/Natalie Williams (DEMOCRATIC)
|
Peter Franchot/Monique Anderson-Walker (DEMOCRATIC)
|
Douglas F. Gansler/Candace Hollingsworth (DEMOCRATIC)
|
Ralph W. Jaffe/Mark Greben (DEMOCRATIC)
|
Ashwani Jain/LaTrece Hawkins Lytes (DEMOCRATIC)
|
John King/Michelle Daugherty Siri (DEMOCRATIC)
|
Wes Moore/Aruna Miller (DEMOCRATIC)
|
Tom Perez/Shannon Sneed (DEMOCRATIC)
|
Jerome M. Segal/Justinian M. Dispenza (DEMOCRATIC)
|
Comptroller
|
Timothy J. Adams (DEMOCRATIC)
|
Brooke Elizabeth Lierman (DEMOCRATIC)
|
Attorney General
|
Anthony G. Brown (DEMOCRATIC)
|
Katie Curran O'Malley (DEMOCRATIC)
|
U.S. Senator
|
Michelle L. Smith (DEMOCRATIC)
|
Chris Van Hollen (DEMOCRATIC)
|
Representative in Congress District 1
|
R. David Harden (DEMOCRATIC)
|
Heather R. Mizeur (DEMOCRATIC)
|
State Senator District 38
|
Michele Gregory (DEMOCRATIC)
|
County Executive
|
Ernest Davis (DEMOCRATIC)
|
County Council At Large (Vote for 2)
|
Bradley J. Gillis (DEMOCRATIC)
|
Megan Outten (DEMOCRATIC)
|
County Council District 4
|
Josh Hastings (DEMOCRATIC)
|
Judge of the Circuit Court Circuit 1
|
Karen M. Dean (DEMOCRATIC)
|
Clerk of the Circuit Court
|
James "Bo" McAllister (DEMOCRATIC)
|
Register of Wills
|
Karen A. Lemon (DEMOCRATIC)
|
Judge of the Orphans'Court (Vote for 3)
|
Melissa Pollitt Bright (DEMOCRATIC)
|
Peter D. "Pete" Evans (DEMOCRATIC)
|
David G. Whitelock (DEMOCRATIC)
|
Democratic Central Committee (Vote for 8)
|
D'Shawn M. Doughty (DEMOCRATIC)
|
Ernie Gibb (DEMOCRATIC)
|
Alyssa Hastings (DEMOCRATIC)
|
Gains Hawkins (DEMOCRATIC)
|
David J. Keosian (DEMOCRATIC)
|
Demetria Nicole Marshall (DEMOCRATIC)
|
Hilarie Dobbs Mullen (DEMOCRATIC)
|
Sonya Whited (DEMOCRATIC)
|
Board of Education At Large (Vote for 2)
|
George M. Demko (DEMOCRATIC)
|
Bonnie H. Ennis (DEMOCRATIC)
|
Donald Lee Fitzgerald (DEMOCRATIC)
|
Aaron Guy (DEMOCRATIC)
|
Kristin N. Hazel (DEMOCRATIC)
|
Darren J. Lombardo (DEMOCRATIC)
|
Michael G. Murray (DEMOCRATIC)
|
Lavonzella "Von" Siggers (DEMOCRATIC)
|
Board of Education District 4
|
Rob Figliozzi (DEMOCRATIC)
|
David Plotts (DEMOCRATIC)
|
Ann Brittingham Suthowski (DEMOCRATIC)
|